Ortodoncja w Centrum Stomatologicznym Demed

Piękny uśmiech to atut który wykorzystujesz na co dzień w pracy,w szkole jak również w kontaktach z innymi ludźmi. Dlatego tak ważne jest by o niego dbać. Pielęgnacja i regularne wizyty u dentysty czasami nie wystarczą ponieważ problem tkwi w aspekcie wizualnym. Tu na ratunek wkracza ortodoncja !

Ortodoncja to dziedzina w stomatologii zajmująca się badaniem i leczeniem wad zgryzu przy pomocy różnego rodzaju aparatów ruchomych i stałych.
Prawidłowy zgryz to takie ustawienie żuchwy względem szczęki kiedy górne zęby trzonowe stykają się z dolnymi zębami trzonowymi .Każde inne ustawienie żuchwy w stosunku do szczęki jest wadą zgryzu, anomalią wymagającą korekty.

W dobie nowoczesnych rozwiązań ortodoncja ma duże pole do popisu. Dostępne materiały na rynku sprawiają, że aparat już nie szpeci metalowymi zamkami i drutami, jest też mało widoczny.W naszej placówce oferujemy aparaty ruchome i stałe.

Aparat stały

Zakłada się młodzieży lub osobom dorosłym na zęby stałe. Koryguje się nim już dużo poważniejsze wady zgryzu takie jak np. przodozgryz, tyłozgryz, zgryz krzyżowy i inne. Aparat stały składa się z wielu zamków i pierścieni, które przytwierdzone są do zębów, zamocowany jest na nich drut wywierający odpowiednio dobraną siłę na zęby. Leczenie aparatem trwa średnio 2 lata, następnie pu upływie tego czasu zakłada się retencje (nakładki lub drut retencyjny mocowany na stałe). Oferujemy aparaty: ceramiczne (estetyczne), Pendulum, Rotator/expander, samoligatorujące.

Aparat ruchomy

Zalecany jest zazwyczaj dzieciom do 12 roku życia podczas wymiany zębów mlecznych na stałe. Jak sama nazwa wskazuje, jest to aparat ruchomy czyli nie mocowany na stałe. Powinniśmy go nosić przynajmniej 4 godziny dziennie W leczeniu ortodontycznym ważne jest by odpowiednio wcześnie rozpoznać nieprawidłowości w kształtowaniu się zębów.Jednak nie ma określonych ram wiekowych jeśli chodzi o rozpoczęcie leczenia. Wstępnej oceny lekarz powinien dokonać już w wieku 2 lat.

Pamiętaj !

  • Przychodząc do lekarza ortodonty na konsultacje nie zapomnij zabrać ze sobą zdjęcia pantomograficznego (panoramy wszystkich zębów). Dzięki temu zdjęciu oraz dość obszernemu wywiadowi lekarz ortodonta układa plan leczenia i proponuje dostępne rozwiązania.
  • Odwiedź swojego dentystę i sprawdź czy masz wszystkie zęby zdrowe. Aparat zakładamy tylko na poleczone zęby. W leczeniu ortodontycznym to bardzo ważne ponieważ w przypadku aparatów stałych dostęp do zębów będzie utrudniony.
  •  Dbaj o higienę jamy ustnej ! Na pierwszej wizycie udzielimy Ci instruktarzu higieny jamy ustnej oraz powiemy i pokażemy jak prawidłowo myć zęby. Zakładając aparat stały czeka Cię jeszcze więcej pracy przy czyszczeniu zębów dlatego zacznij już dzisiaj, aby wyrobić sobie nawyk dokładnego czyszczenia zębów.

Z nami marzenia o pięknym uśmiechu się spełniają ! Zapraszamy !

Rejestracja

Łomża - ul. J. Słowackiego 7a

tel. 86 211 10 80

tel. 728 339 615

email:
lomza@centrumdemed.pl

Rejestracja

Łomża - Sybiraków 20 lok. 8a

tel. 86 222 17 90

tel. 729 918 475

email:
lomza2@centrumdemed.pl

Etapy leczenia ortodontycznego.

Zaczynamy od konsultacji, tutaj lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz na podstawie zdjęcia i badania kwalifikuje do leczenia ortodontycznego. Następnie pobierane są wyciski pod aparat. Na kolejnej wizycie przedstawiany jest dokładny plan leczenia. Następny etap...

Aparat tradycyjny, czy samoligaturujący?

Tradycyjne aparaty składają się z zamków, które są przyklejane do koron zębów, łuku (metalowy drut ortodontyczny) oraz ligatur metalowych lub elastycznych (bezbarwnych lub kolorowych gumek). Ich zastosowanie, mimo że powszechne, powoduje większe „dociskanie” drutu do...

Call Now ButtonZadzwoń Demed Łomża