Protetyka Łomża – Centrum Stomatologiczne Demed

Protetyk to specjalista, który pomoże Ci odbudować braki zębów odpowiednią metodą. Podczas wizyty ocenia warunki i przygotowuje je pod kontem wybranego uzupełnienia protetycznego.

Protetyka w Centrum Stomatologicznym Demed oferuje:

PROTEZY

Protezy zębowe Łomża

Protezy zębowe to ruchome uzupełnienia protetyczne. W zależności od liczby brakujących zębów i warunków w jamie ustnej lekarz protetyk dobiera rodzaj protezy.

W częściowym braku zębów wyróżniamy protezę:

 • Szkieletową na metalu i acetalu
  Stosowane w przypadku braków skrzydłowych czyli zębów bocznych
 • Protezy nylonowe, natryskowe ( bezbarwne)
  Są to protezy elastyczne jak również dzięki technologii natryskowej są niewidoczne oraz doskonale komponują się z dziąsłem.
 • Miniprotezy
  Stosowane w przypadku braku do 3 zębów, często stosowane jako uzupełnienie tymczasowe.

W przypadku całkowitego braku zębów – bezzębia

 • Proteza całkowita osiadająca
  Proteza przy użytkowaniu której pacjenci zgłaszają wiele problemów. Całkowite bezzębie powoduje, że przyczepność często jest bardzo minimalna. W konsekwencji zaleca się stosowanie klejów do protez.
 • Proteza całkowita na implantach
  Proteza ta ma ograniczone podniebienie ponieważ utrzymanie jej nie spoczywa na podniebieniu a na implantach. Jednocześnie poprawia się komfort użytkowania takiego uzupełnienia bez obawy, że proteza wypadnie podczas mówienia.

Demed-Łomża-Protezy-Protetyk

KORONY
KORONY

To uzupełnienie protetyczne stałe cementowane na oszlifowany ząb lub wkład koronowo – korzeniowy. Korona to widoczna część zęba wystająca znad dziąsła. Lekarz protetyk przygotowując ząb opracowuje go pod kontem endodontycznym jak i kształtu ( pomniejsza objętościowo ząb poprzez oszlifowanie) po czym wykonuje wycisk i dobiera kolor koronki . Następnie nasz technik na podstawia wycisku tworzy koronę zęba tak by idealnie pasowała do pozostałych zębów.
Wyróżniamy koronę porcelanową o podbudowie metalowej i cyrkonowej.Demed-Łomża-korony-cyrkon-porcelana-protetyka

MOSTY
MOSTY

To uzupełnienia stałe zalecane w przypadku większego braku – powyżej trzech zębów. Metoda ta polega na oszlifowaniu zębów sąsiednich do usuniętego. Mosty te są idealnie dopasowane do pozostałych zębów pod względem kształtu jak i koloru. Wykonujemy również mosty na implantach
Demed-Łomża-protetyka-protetyk-mosty-porcelana-cyrkon

 

 

LICÓWKI
LICÓWKI

To cienka warstwa porcelany cementowana na przedniej części korony na uprzednio odpowiednio oszlifowany ząb.
W Centrum Stomatologicznym Demed oferujemy również ultra cienkie licówki, których montaż nie wymaga szlifowania. Ich grubość nie przekracza 0,5 mm.

Gabinety zostają zamknięte

Szanowni Pacjenci,w związku ze wzrostową tendencją potwierdzonych przypadków COVID-19 informujemy, że nasze gabinety zostają zamknięte. Prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy w godzinach od 10 do 18.

Promocja implant z koroną 3140 zł

Jeśli masz pytania skontaktuj się z naszym ekspertem pod numerem 22 494 31 33 lub emailem implanty@centrumdemed.pl Nowy Rok - pora na poprawę uśmiechu. Zrobisz to w super cenie! Z nami Twój uśmiech zabłyśnie na nowo tej wiosny. Implant z koroną w cenie 3140 zł! Bez...

Call Now ButtonZadzwoń Demed Łomża