fbpx

Protetyka Łomża – Centrum Stomatologiczne Demed

Protetyka stomatologiczna, to dziedzina medycyny zajmująca się odtwarzaniem brakujących zębów. Protetyka zębów obejmuje szeroki zakres działań, począwszy od wykonania protez stałych (mosty, korony) po protezy ruchome (szkieletowe, całkowite, częściowe).

W Demed Łomża skorzystasz z usług doświadczonego protetyka stomatologicznego. Protetyk to specjalista, który pomoże Ci odbudować braki zębów odpowiednią metodą. Podczas wizyty ocenia warunki i przygotowuje je pod kontem wybranego uzupełnienia protetycznego. Protetyk w Demed Łomża zadba nie tylko o precyzję wykonania protezy, ale również o komfort pacjenta oraz estetykę jego uśmiechu.

Jeśli potrzebujesz protezy zębowej w Łomży,  skonsultuj się z doświadczonym specjalistą i otrzymaj profesjonalną opiekę i efektywną rekonstrukcję brakujących zębów.

Protetyka w Centrum Stomatologicznym Demed oferuje:

PROTEZY

Protezy zębowe Łomża

Protezy zębowe to ruchome uzupełnienia protetyczne. W zależności od liczby brakujących zębów i warunków w jamie ustnej lekarz protetyk dobiera rodzaj protezy.

W częściowym braku zębów wyróżniamy protezę:

 • Szkieletową na metalu i acetalu
  Stosowane w przypadku braków skrzydłowych czyli zębów bocznych
 • Protezy nylonowe, natryskowe ( bezbarwne)
  Są to protezy elastyczne jak również dzięki technologii natryskowej są niewidoczne oraz doskonale komponują się z dziąsłem.
 • Miniprotezy
  Stosowane w przypadku braku do 3 zębów, często stosowane jako uzupełnienie tymczasowe.

W przypadku całkowitego braku zębów – bezzębia

 • Proteza całkowita osiadająca
  Proteza przy użytkowaniu której pacjenci zgłaszają wiele problemów. Całkowite bezzębie powoduje, że przyczepność często jest bardzo minimalna. W konsekwencji zaleca się stosowanie klejów do protez.
 • Proteza całkowita na implantach
  Proteza ta ma ograniczone podniebienie ponieważ utrzymanie jej nie spoczywa na podniebieniu a na implantach. Jednocześnie poprawia się komfort użytkowania takiego uzupełnienia bez obawy, że proteza wypadnie podczas mówienia.

Demed-Łomża-Protezy-Protetyk

KORONY

KORONY

To uzupełnienie protetyczne stałe cementowane na oszlifowany ząb lub wkład koronowo – korzeniowy. Korona to widoczna część zęba wystająca znad dziąsła. Lekarz protetyk przygotowując ząb opracowuje go pod kontem endodontycznym jak i kształtu ( pomniejsza objętościowo ząb poprzez oszlifowanie) po czym wykonuje wycisk i dobiera kolor koronki . Następnie nasz technik na podstawia wycisku tworzy koronę zęba tak by idealnie pasowała do pozostałych zębów.
Wyróżniamy koronę porcelanową o podbudowie metalowej i cyrkonowej.Demed-Łomża-korony-cyrkon-porcelana-protetyka

MOSTY

MOSTY

To uzupełnienia stałe zalecane w przypadku większego braku – powyżej trzech zębów. Metoda ta polega na oszlifowaniu zębów sąsiednich do usuniętego. Mosty te są idealnie dopasowane do pozostałych zębów pod względem kształtu jak i koloru. Wykonujemy również mosty na implantach
Demed-Łomża-protetyka-protetyk-mosty-porcelana-cyrkon

 

 

LICÓWKI
LICÓWKI

To cienka warstwa porcelany cementowana na przedniej części korony na uprzednio odpowiednio oszlifowany ząb.
W Centrum Stomatologicznym Demed oferujemy również ultra cienkie licówki, których montaż nie wymaga szlifowania. Ich grubość nie przekracza 0,5 mm.

Metamorfozy naszych pacjentów po leczeniu protetycznym 

Rejestracja

Łomża - ul. J. Słowackiego 7a

tel. 86 211 10 80

tel. 728 339 615

email:
lomza@centrumdemed.pl

Rejestracja

Łomża - Sybiraków 20 lok. 8a

tel. 86 222 17 90

tel. 729 918 475

email:
lomza2@centrumdemed.pl

Promocja implant z koroną 3990 zł

Marzysz o pięknym uśmiechu? Ta oferta jest skierowana do Ciebie! Implant zęba firmy Bego/ Neodent tylko za 2390 zł. Korona na metalu na implancie razem z łącznikiem za jedyne 1600 zł. Pozostałe wizyty (zdjęcie szwów, kontrole, wyciski) są bezpłatne. Centrum Demed może...

Promocja Implant STRAUMANN z koroną 5990 zł

Jeśli masz pytania skontaktuj się z naszym ekspertem pod numerem 22 494 31 33 lub emailem implanty@centrumdemed.pl Najlepszy implant STRAUMANN z koroną w cenie 5990 zł! Zapoznaj się z ofertą i sam zadecyduj, czy warto rezygnować z takiej jakości w tak niskiej cenie....

Zadzwoń Demed Łomża