Protetyka Łomża – Centrum Stomatologiczne Demed

Protetyk to specjalista, który pomoże Ci odbudować braki zębów odpowiednią metodą. Podczas wizyty ocenia warunki i przygotowuje je pod kontem wybranego uzupełnienia protetycznego.

Protetyka w Centrum Stomatologicznym Demed oferuje:

PROTEZY

Protezy zębowe Łomża

Protezy zębowe to ruchome uzupełnienia protetyczne. W zależności od liczby brakujących zębów i warunków w jamie ustnej lekarz protetyk dobiera rodzaj protezy.

W częściowym braku zębów wyróżniamy protezę:

 • Szkieletową na metalu i acetalu
  Stosowane w przypadku braków skrzydłowych czyli zębów bocznych
 • Protezy nylonowe, natryskowe ( bezbarwne)
  Są to protezy elastyczne jak również dzięki technologii natryskowej są niewidoczne oraz doskonale komponują się z dziąsłem.
 • Miniprotezy
  Stosowane w przypadku braku do 3 zębów, często stosowane jako uzupełnienie tymczasowe.

W przypadku całkowitego braku zębów – bezzębia

 • Proteza całkowita osiadająca
  Proteza przy użytkowaniu której pacjenci zgłaszają wiele problemów. Całkowite bezzębie powoduje, że przyczepność często jest bardzo minimalna. W konsekwencji zaleca się stosowanie klejów do protez.
 • Proteza całkowita na implantach
  Proteza ta ma ograniczone podniebienie ponieważ utrzymanie jej nie spoczywa na podniebieniu a na implantach. Jednocześnie poprawia się komfort użytkowania takiego uzupełnienia bez obawy, że proteza wypadnie podczas mówienia.

Demed-Łomża-Protezy-Protetyk

KORONY

KORONY

To uzupełnienie protetyczne stałe cementowane na oszlifowany ząb lub wkład koronowo – korzeniowy. Korona to widoczna część zęba wystająca znad dziąsła. Lekarz protetyk przygotowując ząb opracowuje go pod kontem endodontycznym jak i kształtu ( pomniejsza objętościowo ząb poprzez oszlifowanie) po czym wykonuje wycisk i dobiera kolor koronki . Następnie nasz technik na podstawia wycisku tworzy koronę zęba tak by idealnie pasowała do pozostałych zębów.
Wyróżniamy koronę porcelanową o podbudowie metalowej i cyrkonowej.Demed-Łomża-korony-cyrkon-porcelana-protetyka

MOSTY

MOSTY

To uzupełnienia stałe zalecane w przypadku większego braku – powyżej trzech zębów. Metoda ta polega na oszlifowaniu zębów sąsiednich do usuniętego. Mosty te są idealnie dopasowane do pozostałych zębów pod względem kształtu jak i koloru. Wykonujemy również mosty na implantach
Demed-Łomża-protetyka-protetyk-mosty-porcelana-cyrkon

 

 

LICÓWKI
LICÓWKI

To cienka warstwa porcelany cementowana na przedniej części korony na uprzednio odpowiednio oszlifowany ząb.
W Centrum Stomatologicznym Demed oferujemy również ultra cienkie licówki, których montaż nie wymaga szlifowania. Ich grubość nie przekracza 0,5 mm.

Rejestracja

Łomża - ul. J. Słowackiego 7a

tel. 86 211 10 80

tel. 728 339 615

email:
lomza@centrumdemed.pl

Rejestracja

Łomża - Sybiraków 20 lok. 8a

tel. 86 222 17 90

tel. 729 918 475

email:
lomza2@centrumdemed.pl

Promocja implant z koroną 3990 zł

Marzysz o pięknym uśmiechu? Ta oferta jest skierowana do Ciebie! Implant zęba firmy Bego tylko za 2390 zł. Korona na metalu na implancie razem z łącznikiem za jedyne 1600 zł. Pozostałe wizyty (zdjęcie szwów, kontrole, wyciski) są bezpłatne. Centrum Demed może się...

Promocja Implant STRAUMANN z koroną 5990 zł

Jeśli masz pytania skontaktuj się z naszym ekspertem pod numerem 22 494 31 33 lub emailem implanty@centrumdemed.pl Najlepszy implant STRAUMANN z koroną w cenie 5990 zł! Zapoznaj się z ofertą i sam zadecyduj, czy warto rezygnować z takiej jakości w tak niskiej cenie....

Call Now ButtonZadzwoń Demed Łomża