Periodontologia

Zdrowy, piękny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby ale również dziąsła. Prawidłowa higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa mogą zapobiec wielu nieprzyjemnym chorobom przyzębia. Co jednak jeśli nasze dziąsła są w złym stanie? Gdzie szukać pomocy? Jak leczyć i zapobiegać ? Odpowiemy na te pytania poniżej.

Periodontologia zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką oraz leczeniem chorób przyzębia i błon śluzowych.  Jest to bardzo obszerna dziedzina stomatologii dzięki czemu zakres metod leczenia jest bardzo szeroki.

Choroby przyzębia dotykają wielu osób i bywają często lekceważone. Konsekwencją takiego zachowania są przewlekłe stany zapalne, które w późniejszych stadiach sieją ogromne spustoszenia stając się siedliskiem bakterii.

Wywołane złą higieną jamy ustnej jak również i próchnicą początkowo dają dolegliwości bólu, krwawienia dziąseł, recesji dziąsłowych. Jednak z czasem skutki są nieodwracalne ( utrata zębów i tkanek kostnych).

Powyższy opis możemy podsumować słowem PARADONTOZA. Ten stan chorobowy wymaga odpowiedniej techniki i metod leczenia.

Jak zapobiegać? Od czego zacząć?

Przede wszystkim należy umówić się na wizytę do stomatologa, najlepiej specjalisty. Szybka diagnoza i leczenie z pewnością zniweluje ryzyko rozwoju choroby do minimum.

W Centrum Stomatologicznym Demed periodontolog diagnozuje pacjenta, po czym układa plan leczenia. Po zaakceptowaniu i omówieniu leczenia wdrażana jest procedura periodontologiczna, co wiążę się z obustronną współpracą lekarza i pacjenta. Pacjent zobowiązany jest sumiennie przestrzegać zaleceń oraz terminów wizyt kontrolnych co jest warunkiem powodzenia leczenia.

Pierwszym krokiem ku poprawie sytuacji jest zabieg higienizacji oraz instruktaż higieny jamy ustnej. Kolejno wykonywane są zabiegi indywidualnie dobrane do każdego pacjenta. Często czas między zabiegami odgrywa ważną rolę dlatego terminy wyznaczonych wizyt umawiane są w konkretnych odstępach czasowych. Nie jest też powiedziane jak długo będzie trwało leczenie dlatego zalecamy cierpliwość i wytrwałość jako dodatek do codziennej profilaktyki.

W Centrum Stomatologicznym Demed specjalistą z zakresu periodontologii jest dr Katarzyna Justyna Czechowska.

Słowniczek :

FMT ( Full Mouth Therapy)– procedura polegająca na pełnej dezynfekcji jamy ustnej poprzez skaling z zastosowaniem środków antybakteryjnych, które docelowo działają na całą jamę ustną ( błony śluzowe, migdałki, język oraz ślina). Zapobiegają one również ponownej infekcji w obrębie jamy ustnej oraz gardła.

Frenuloplastyka– zabieg polegający na wykonaniu plastyki wędzidełka(wargi górnej, wargi dolnej,języka) które często jest zbyt krótkie i prowadzi np. do szpar między zębami.

Gingivoplastyka– plastyka dziąseł mająca na celu odtworzenie ich estetycznego wyglądu.

Gingivoosteoplastyka – zabieg chirurgiczny stosowany przy głęboko idących ubytkach klinowych . Polega na wycięciu fragmentu dziąsła oraz złagodzeniu, pomniejszeniu wyrostka kości tak by zniszczony ząb można było bez problemu odtworzyć. Jest to również skuteczna metoda przy głębokich złamaniach zęba.

Westibuloplastyka– zabiegi polegające na korekcie ( plastyce) przedsionków od strony policzków bądź języka. Zakres zabiegów westibuloplastyki jest szeroki ponieważ możemy tu korygować nawisy błony śluzowej, pogłębiać przedsionki, przeszczepiać błonę śluzową i wiele innych. Są to czynności głównie przygotowujące do części protetycznej tak by np. polepszyć komfort noszenia protezy lub aby uzupełnienie protetyczne lepiej przylegało.

Rejestracja

Łomża - ul. J. Słowackiego 7a

tel. 86 211 10 80

tel. 728 339 615

email:
lomza@centrumdemed.pl

Rejestracja

Łomża - Sybiraków 20 lok. 8a

tel. 86 222 17 90

tel. 729 918 475

email:
lomza2@centrumdemed.pl

Promocja implant z koroną 3990 zł

Marzysz o pięknym uśmiechu? Ta oferta jest skierowana do Ciebie! Implant zęba firmy Bego/ Neodent tylko za 2390 zł. Korona na metalu na implancie razem z łącznikiem za jedyne 1600 zł. Pozostałe wizyty (zdjęcie szwów, kontrole, wyciski) są bezpłatne. Centrum Demed może...

Promocja Implant STRAUMANN z koroną 5990 zł

Jeśli masz pytania skontaktuj się z naszym ekspertem pod numerem 22 494 31 33 lub emailem implanty@centrumdemed.pl Najlepszy implant STRAUMANN z koroną w cenie 5990 zł! Zapoznaj się z ofertą i sam zadecyduj, czy warto rezygnować z takiej jakości w tak niskiej cenie....

Zadzwoń Demed Łomża