Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Wielu z nas marzy, by nasze zęby były tak idealne jak te, które widzimy w reklamach. Co musimy wiedzieć, zanim podejmiemy decyzje?

W naszej placówce oferujemy Państwu dwie metody wybielania:

– metoda nakładkowa

– metoda gabinetowa

Na czym polega metoda nakładkowa?

Na pierwszej wizycie pobieramy wyciski. Pozwalają one na wykonanie przez protetyka dla każdego pacjenta indywidualnie nakładek na zęby z masy plastycznej. Nakładki muszą być dobrze dopasowane. Nakładka jest przezroczysta, wygodna oraz elastyczna zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niemalże niezauważalna w ciągu dnia.

Podczas drugiej wizyty wydajemy pacjentowi nakładki i strzykawki z wybranym przez siebie żelem oraz wyjaśniamy, jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać Pacjent musi pamiętać, że aplikuje żel do jednej szyny i wy bielą najpierw jeden luk zębowy. Niewłaściwe jest aplikowanie żelu do dwóch szyn jednocześnie, ponieważ nie będziemy w stanie ocenić stopnia i efektu wybielenia. W domu w prosty sposób pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach pozostawia na całą noc. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy.

Na czym polega metoda gabinetowa?

W metodzie gabinetowego wybielania stosuje się tzw. żele światłoutwardzalne, których działanie wybielające aktywowane jest specjalną lampą, emitującą światło o odpowiedniej długości fali.

Zabieg rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem zębów i nałożeniem na dziąsła specjalnego preparatu ochronnego. Następnie stomatolog pokrywa zęby żelem, opartym na wysokim stężeniu nadtlenku wodoru (od 15-35%), który ma właściwości wybielające.

Działanie żelu aktywowane jest światłem lampy. Po pierwszym naświetleniu zęby ponownie pokrywane są preparatem wybielającym i cała procedura zostaje powtórzona w sumie trzykrotnie. Zabieg trwa ok. 45 minut do godziny.

Ważne informacje:

1. Przed zabiegiem wybielania zębów należy usunąć kamień nazębny i wyleczyć próchnicę.

2. Nie należy wybielać zębów zbyt często, częściej niż raz do roku nie jest wskazane.

3. Po wykonanym zabiegu wskazane jest przestrzeganie odpowiedniej diety, tzw. „białej” diety.

Zadzwoń i umów się już dziś!

Zadzwoń Demed Łomża